Energie, Vytrvalost a Rychlost

Vitamíny a minerály

19.12.2017 Dotaz na produkt : Mivitop - Multivitamin 30 tablet z kategorie : Vitamíny a Přípravky pro zdraví
Dobrý den, můžete mi rosím poradit, syn dělá aktivně atletiku, trénuje každý den a trenér mu doporučil vitamín B, C, magnesium, calcium, zinek, tak bych se chtěla zeptat, jestli máte tyto produkty, popřípadě co byste mi doporučili, děkuji Novotná
Kateřina

Vážená paní,

doporučil bych Vám 2 naše produkty značky VOLCHEM, které pomohou Vašemu synovi doplnit zmíněné látky při jeho atletické přípravě. Prvním je multivitamínový přípravek MIVITOP obsahující vitaminy a minerální látky s přídavkem karotenoidů a koenzymu Q10. Druhým přípravkem je MAGNESITE. Potravinový doplněk na bázi hořčíku. Hořčík má příznivý účinek na udržování mnoha přírozených fyziologických funkcí organismu zejména při sportovních aktivitách. V případě dalších dotazů, nebo detailnějšího poradenství jídelníčku pro sportovce nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme. 

S pozdravem a přáním pěkného dne VOLCHEM tým.

Doplnění energie a regenerace po výkonu

20.11.2017
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na doplňky výživy a stravu po tréninku nebo utkání. Mému synovi je 17 let a hraje závodně hokej. Tréninky nebo utkání má většinou odpoledne nebo večer po škole. Často si stěžuje na to, že je unavený a chybí mu energie. Děkuji za odpověď.
Pavla Hejdová

Dobrý den,

do 30 minut po skončení tréninku nebo utkání je velmi důležité zvolit regeneraci jako hlavní prioritu. Proces regenerace je období, kdy získáváte výsledky z tvrdě odvedené práce v tréninkové jednotce a kdy se tělo připravuje na další zátěž. Už ve chvíli, kdy ukončíte trénink nebo utkání je tělo připraveno započít proces regenerace a vy mu musíte zajistit potřebnou kvalitní výživu. Ta zahrnuje sacharidy kvůli doplnění vyčerpáných zásob glykogenu, bílkoviny k obnově a tvorbě nové svalové hmoty. 

I. Do 30 min po ukončení zátěže bych Vám doporučil Sacharidový nápoj - VOLCHEM PROMEAL WORKOUT - 100g rozmíchat ve vodě. Ideální pokud si balení a šejkr syn uloží v kabině, aby mohl po ukončení tréninku nebo utkání požít tento sacharidový nápoj.

II. 60 - 120 minut po skončení tréninku (většinou večeře) normální jídlo s vyváženým množstvím sacharidů, bílkovin a tuků. Zeleninový salát, přílohy (těstoviny, rýže, brambory, celozrné pečivo), maso, luštěniny, sojové produkty, polévky aj. 

II. Jako 2.večeři před spaním Proteinový nápoj - VOLCHEM MIRABOL WHEY PROTEIN 80 - 50g rozmíchat ve vodě. 

 

S pozdravem Váš VOLCHEM tým.

 


 

Dotaz - Strava při 1/2 maratonu

16.11.2017 Dotaz na produkt : Isodrink 15 x 30 g z kategorie : Pitný režim
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu jak se mám občerstvovat během závodu v 1/2 maratonu, který mě čeká počátkem prosince. Děkuji za vaši pomoc. K. Šmerha
Karel Šmerha

Vážený zákazníku,

Co se týče hydratace během závodu doporučuji každých 15 až 20 minut vypít 0,15 až 0,2l iontového nápoje VOLCHEM Isodrink. Pro příjem energie bych Vám doporučil ve 2.polovině závodu užít energetický gel VOLCHEM Energen, který je vyroben na bázi kapalných maltodextrinů a BCAA aminokyselin. Jedná se o velice efektivní a dobře využitelný zdroj energie během běžeckého výkonu. Přítomnost sodíku v tomto produktu napomáhá zlepšovat jeho absorpci a nevznikají tak u běžce žádné zažívací problémy.

S pozdravem a přáním hezkého dne, tým VOLCHEM

 

Strava před výkonem

14.11.2017 Dotaz na produkt : Promeal Energy Bar z kategorie : Tyčinky a Gely
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co a jak mám jíst a pít před vytrvalostním sportovním výkonem (trénink, závod) trvajícím přibližně 60 až 90min. Děkuji za odpověď, David
David Steiner

Vážený zákazníku,

Nápoje před výkonem: trénink či závod začínejte dostatečně zavodněn. Doporučuje se vypít nejméně 0,5 litru nápojů vodu, džus, čaj do dvou hodin před výkonem, budete tak mít dostatek času vyloučit přebytečné tekutiny, protože ledviny potřebují na zpracování těch nadbytečných 60 - 90 minut. Vypijte 0,15 - 0,2l iontového nápoje VOLCHEM ISODRINK 5 -10 minut před tréninkem nebo závodem. Nejjednodušší kontrola toho, jestli jste správně hydratovaní, je sledování barvy moči. Světle žluté zbarvení znamená dostatečnou hydrataci. Pokud je barva vaší moči tmavší, blížící se spíše barvě jablečnéno džusu, je to znak nedostatečné hydratace před výkonem. V takovém případě je třeba tekutiny doplnit.

Strava před výkonem: 2 - 4 hodiny před výkonem si dejte jídlo na sacharidové bázi, nízkotučné bez vlákniny (ne luštěniny) s nižším zastoupením bílkovin (menší porce libového masa, cotage sýr aj.). Potraviny na bázi sacharidů: chléb, celozrnné pečivo, těstoviny, rýže, obiloviny (cereálie, vločky aj), slazené mléčné nízkotučné výrobky jako jsou ochucené jogurty a mléka, ovoce. 30 - 60 minut před výkonem požijte 1 ks energetické tyčiny - VOLCHEM PROMEAL ENERGY CRUNCH BAR nebo VOLCHEM PROMEAL ENERGY BAR. 

S pozdravem a přáním pěkného dne, VOLCHEM tým.

Promeal 1400

20.08.2017 Dotaz na produkt : Promeal Workout 1400 g z kategorie : Sacharidy
Dobrý den, kdy a jak mám dávkoval přípravek Promeal 1400 ? Děkuji
Petr K.

Dobrý den,

přípravek Volchem Promeal 1400 můžete dávkovat 15-20 minut po zátěži. Doporučujeme dávku 50-100g podle náročnosti zátěže a Vaši hmotnosti. Přípravek je dobré ředit ve vodě (200-300ml), mléko nedoporučujeme.

Pro ještě lepší regeneraci můžete kombinovat s přípravkem Volamin.

Přípravek lze použít také jako nutričně vyváženou svačinu během dne.

 

Team Volchem.cz

Potřebujete poradit?

721 369 234
Jsme online od pondělí do soboty od 9 do 19 hodin
Přidat dotaz do poradny
*
*
*