Certifikace ISO 22000

Certifikace ISO 22000

Dne 10. července proběhla úspěšně pravidelná kontrola certifikace ISO 22000 v sídle společnosti VOLCHEM s.r.l. v Itálii. Společnost VOLCHEM tento standard dodržuje již od roku 2010. 

Jedná se o certifikaci poskytovanou nezávislou organizací, která ověřuje a potvrzuje, zda společnost dodržuje všechny předepsané postupy z hlediska bezpečnosti práce, skladování, technologických postupů a všech dalších fází výroby potravinových doplňků. Během prohlídky, která obvykle trvá jeden nebo dva dny, jsou prováděny náhodné kontroly, aby se ověřily různé fáze výroby a odhalily případné nedostatky.

O jaký typ certifikace se v případě ISO 22000 jedná?

ISO 22000 je certifikát kvality, který zaručuje bezpečnost potravin. Jedná se o mezinárodní normu, která stanoví pokyny pro bezpečnost a hygienu potravin tím, že kombinuje různé parametry, které jsou považovány za nezbytné pro zajištění bezpečnosti a hygieny celého procesu výroby od příjmu surovin až po expedici hotových výrobku.

Proč společnost VOLCHEM tuto kontrolu podstupuje?

Certifikace a kontrola podle ISO 22000 není povinná, ale společnost VOLCHEM se již v roce 2010 rozhodla podrobit se tomuto procesu, který je garancí sledování celého procesu výroby, aby mohla zákazníkům zaručit nejvyšší standardy kvality potravinových doplňků. Tato kontrola společnosti umožňuje zdokonalit postupy aby mohla nabídnout kvalitní doplňky, které splňují očekávání zákazníků.

Kvalita výráběných produktů je pro společnost VOLCHEM na prvním místě.